Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Najważniejsze dla polskiej gospodarki postępowania ochronne prowadzone przez Komisję Europejską

Z punktu widzenia interesów polskiego przemysłu szczególnie istotne są, nałożone w ubiegłych latach, a nadal obowiązujące cła antydumpingowe i/lub antysubsydyjne. Dotyczą one następujących grup towarów: chemiczne, ceramiczne, stalowe i rolno-spożywcze.

Poniżej prezentujemy informacje nt. wybranych postępowań ochronnych, których rezultat w pełni odzwierciedlał stanowisko i interes polskiego przemysłu.

Postępowanie antydumpingowe przeciwko przywozowi do UE zastawy stołowej pochodzącej z Chin, zakończone nałożeniem w maju 2013 r. ostatecznych środków antydumpingowych.

Przegląd wygaśnięcia ostatecznych ceł antydumpingowych obowiązujących wobec importu do UE saletry amonowej z Rosji, zakończone przedłużeniem o kolejne 5 lat ostatecznych środków antydumpingowych.

Postępowanie antysubsydyjne przeciwko przywozowi do UE pstrąga tęczowego pochodzącego z Turcji.

Postępowanie antydumpingowe dotyczące przywozu do UE fosforu żółtego z Kazachstanu – zakończone w lutym 2013 r. bez nakładania środków ochronnych.

 

Źródło:Ministerstwo Gospodarki 

powrót
     
 
Poprawa efektywności kwitnieni ... Nowe usługi oparte na danych z ... Nowa usługa już od stycznia ...
Ponad ¾ naszej flory to rośliny owadopylne. Z badań nad wpływem tych owadów na gospodarkę rolną wynika, iż wartość plonów uzyskiwanych corocznie dzięki zapylaczom ...

Efektem wzrostu emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2, jest nie tylko zanieczyszczenie tym atmosfery, ale również wzrost temperatury na Ziemi. Glo ...

...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność