Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Rolnik-Farmer Roku – Gala finałowa

– Ten konkurs ma swój prestiż i śmiało można powiedzieć, że jego laureaci należą do elity polskich rolników – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas jubileuszowej 25. Gali Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik– Farmer Roku”. Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że polskie rolnictwo szybko się rozwija i osiąga bardzo dobre rezultaty w zakresie eksportu produktami rolno-spożywczymi. Wartość tego eksportu wyniosła w ubiegłym roku około 30 mld euro przy blisko 10 mld euro wartości dodatniego salda wymiany.

Jednak według ministra pozrywane zostały więzi pomiędzy rolnikami, a przetwórcami.

– Dlatego ważne jest Porozumienie Rolnicze, które odbędzie się 20 lutego br. Podczas tej debaty powinniśmy się wspólnie zastanowić jak rozwiązać problemy występujące w rolnictwie – powiedział minister.

– Ostatnie wydarzenia związane ze skandalem dotyczącym nielegalnego uboju bydła stały się okazją do szerokiego hejtu pod adresem jakości polskiej żywności – stwierdził szef resortu rolnictwa.

Minister zwrócił uwagę, że nie wszystkim podoba się ekspansja polskiej żywności na światowe rynki i dlatego, tym bardziej, każdy producent powinien dbać o to, aby nie dawać najmniejszych powodów do takich ataków.

– Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo żywności jest warunkiem naszego eksportu rolnego, a ten jest warunkiem sine qua non polskiego rolnictwa – podkreślił minister.

Zwracają się do laureatów konkursu i gratulując osiągnięć szef resortu rolnictwa zwrócił jednocześnie uwagę na konieczność angażowania się na rzecz lokalnych społeczności.

 

Źródło:MRiRW 

powrót
     
 
Niższe dopłaty w 2020 roku? ... Powstaje polska giełda spożywc ... Susza a gleba ...
... – Projekt wpisuje się bardzo szeroko w wykorzystanie cyfryzacji, w celu skojarzenia rolników-producentów z rynkiem. Krok po kroku dążymy do tego, aby polskie roln ... Trwa zima. Dla rolników i ogrodników to spokojniejsza pora. Tradycyjnie to czas podsumowań, analiz i podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw. W minio ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność