Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Podlascy lokalni producenci na kiermaszu w Wielkiej Brytanii

Na zaproszenie Agencji Artystyczno-Kulinarnej „Around The World” Barbara Grębosz & Andrzej Brański, podlascy producenci wyrobów tradycyjnych oraz Oddział Terenowy KOWR w Białymstoku 1 grudnia br. wzięli udział w świątecznym kiermaszu w mieście Telford, w Wielkiej Brytanii. Dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, podlascy producenci ze swoimi produktami mogli po raz pierwszy wyruszyć poza grancie kraju.

Na kiermaszu swoje produkty pod szyldem „Polska smakuje” wystawiły: Małgorzata Wojtach – „Biebrzańskie Smaki” (wędlina), Anna Sienkiewicz „Kiszonki” (ogórki i kapusta kiszona, sok z buraka kiszonego) oraz Monika Kosiorek-Olbryś z Zajazdu Herbu “Wielgus” (kartacze i babka ziemniaczana).  W wydarzeniu udział wzięła także Joanna Kalinowska z OT KOWR w Białymstoku.

Wędliny, kiszone ogórki i kapusta, soki z buraka i kapusty, babka ziemniaczana, kartacze, sękacze, miody oraz sery – produkowane tradycyjnymi metodami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenia – spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Odwiedzający kiermasz mieli możliwość degustacji produktów. Polskie stoiska wzbudzały zainteresowanie nie tylko naszych rodaków, którzy tam mieszkają i pracują, ale także Brytyjczyków, Hindusów, Włochów,  przedstawicieli wielu innych krajów i narodowości zamieszkujących Telford i okolice.

Podczas imprezy został również zorganizowany uliczny pokaz fotografii Jarosława Chyra i Krzysztofa Onikijuka pt. „Magia Podlasia – Zima”  w ramach swojego cyklu programu „Trochę Kultury – Smacznego”. Wystawa stała się oryginalną i przyciągającą uwagę formą promocji regionu.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Agencji Artystyczno-Kulinarnej „Around The World” Barbara Grębosz & Andrzej Brański.

 

Źródło:KOWR 

powrót
     
 
Niższe dopłaty w 2020 roku? ... Powstaje polska giełda spożywc ... Susza a gleba ...
... – Projekt wpisuje się bardzo szeroko w wykorzystanie cyfryzacji, w celu skojarzenia rolników-producentów z rynkiem. Krok po kroku dążymy do tego, aby polskie roln ... Trwa zima. Dla rolników i ogrodników to spokojniejsza pora. Tradycyjnie to czas podsumowań, analiz i podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw. W minio ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność