Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

KRUS na Zgromadzeniu Plenarnym ENASP

W dniach 29-30 października br. przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wzięli udział w Zgromadzeniu Plenarnym Europejskiej Sieci Rolniczych Systemów Zabezpieczenia Społecznego (ENASP) w Berlinie, której Kasa jest członkiem od 2005 r.

Zgromadzeniu towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja ENASP 2018 pt. „Spójność społeczna w kontekście rozwoju zdrowia ludności w rolnictwie", poświęcona problematyce związanej z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie oraz zdrowiem rodziny w środowisku wiejskim.

Sieć ENASP zrzesza instytucje europejskie, których działania skupiają się wokół zabezpieczenia społecznego rolników. Stanowi ona platformę wymiany informacji i opinii oraz promowania działań podejmowanych dla ludności rolniczej.

Podczas Zgromadzenia Plenarnego Sieci przedstawiciele Kasy zaprezentowali m.in. wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, organizowanego co roku przez Kasę wraz z Państwową Inspekcją Pracy. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Przedstawione prace wzbudziły podziw i uznanie przedstawicieli instytucji członkowskich ENASP.

Źródło:KRUS

powrót
     
 
Poprawa efektywności kwitnieni ... Nowe usługi oparte na danych z ... Nowa usługa już od stycznia ...
Ponad ¾ naszej flory to rośliny owadopylne. Z badań nad wpływem tych owadów na gospodarkę rolną wynika, iż wartość plonów uzyskiwanych corocznie dzięki zapylaczom ...

Efektem wzrostu emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2, jest nie tylko zanieczyszczenie tym atmosfery, ale również wzrost temperatury na Ziemi. Glo ...

...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność