Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

DOGRANE.PL - internetowy rynek współpracy rolnej

Dograne.pl - system ofert na trzodę

Informujemy, że hodowcy szukający materiału hodowlanego lub zbytu na swój żywiec mogą nawiązywać współpracę z innymi producentami i odbiorcami w automatycznym i bezpłatnym systemie ogłoszeń rolniczych Dograne.

Jest to współczesna i otwarta technologia internetowa stworzona przez polski zespół programistów partnerujący sieci na rzecz innowacji przy Centrum Doradztwa Rolniczego.

Jak to działa?

Dograne ułatwia producentom i odbiorcom proste zgłoszenie chęci kupna lub sprzedaży trzody chlewnej za pomocą inteligentnych formularzy dostosowanych do specyfiki każdego produktu i uwzględniających istotne parametry, takie jak rasa, linia genetyczna czy np. waga żywca. System znajduje i dopasowuje kontrahentów automatycznie przez co użytkownicy w ogóle nie muszą wertować ogłoszeń. Rynek Dograne umożliwia i wspomaga zdalne dogranie współpracy między stronami na ich warunkach. Co istotne, raz wprowadzona do systemu oferta działa jak automat, który nieustannie znajduje kolejne dopasowania i potencjalnych kontrahentów, o czym natychmiast powiadamia elektronicznie skojarzone ze sobą strony. Pozwala to zapewnić hodowcom stałą obecność na rynku bez potrzeby ręcznego odnawiania ofert i bez straty cennych informacji o dostępnych możliwościach zbytu.

Kto może korzystać?

Z systemu Dograne mogą korzystać wszyscy hodowcy, producenci, przetwórcy i operatorzy rynkowi bez względu na skalę i formę działalności. Co więcej, każdy z użytkowników może także składać oferty na produkty związane z rynkiem trzody, w tym na pasze, zboża i produkty gospodarskie. W systemie sparametryzowano bowiem blisko pół tysiąca produktów rolnych, dzięki czemu hodowcy mogą w jednym miejscu organizować sprzedaż lub kupno potrzebnych im surowców czy materiału reprodukcyjnego. Z informacji uzyskanych od autorów serwisu wynika, że w systemie uczestniczy już ponad 25 zakładów i jednostek skupowych oraz wielu hodowców i producentów trzody, a tygodniowe ilości tuczników oferowanych w systemie przekraczają już kilka tysięcy sztuk.

Jak nazwiązać współpracę z dopasowanym hodowcą ?

Cały proces osiągania porozumienia z kontrahentem skonstruowany jest tak, by najistotniejsze decyzje - w tym co do uzgodnionej ceny za produkt - podejmowane były wyłącznie przez strony indywidualnego dopasowania, w środowisku widocznym tylko dla skojarzonych kontrahentów. Nawiązanie współpracy w Dograne finalizowane jest poprzez automatycznie generowane potwierdzenie uzgodnionych warunków. W ten sposób system pozwala niemal całkowicie wyeliminować konieczność kontaktu telefonicznego na etapie nawiązywania współpracy. Natomiast wspomniane potwierdzenie ułatwia stronom „fizyczną” realizację dostawy i dopełnienie spraw kontraktowych między nimi.

Bez opłat i reklam!

Internetowa giełda rolna Dograne udostępniana jest całkowicie bezpłatnie. Możliwe jest to dzięki efektywnemu zastosowaniu przez twórców systemu współczesnych rozwiązań technicznych. Dodatkowo, wszystkie funkcjonalności udostępniane są w interfejsie, który nie zawiera informacji lub elementów nie związanych z podstawowymi zadaniami systemu, w tym reklam. Dograne to nowość na polskim rynku oprogramowania dla rolnictwa stworzona przez zespół prezentujący innowacyjne podejście do obrotu żywcem.


Źródło:POLSUS

powrót
     
 
Czy stacje telewizyjne zapomni ... Czy wiemy co jemy i co jeść bę ... Technologie na polskiej wsi ...
Wszystkie anteny telewizyjne, zarówno publiczne, jak i komercyjne, wydają się zapominać o tak ogromnej rzeszy widzów, jaką są rolnicy. Z kanałów TVP zniknęła większość ... Pod takim tytułem odbyła się dziś w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej debata, w której wziął udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. ... 64 proc. rolników deklaruje, że kupowane przez nich maszyny muszą być możliwie najbardziej zaawansowane technologicznie. 69 proc. rolników przyznaje, że co roku stara s ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność