Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Promocja turystyki wiejskiej i agroturystyki w Londynie

Motywem przewodnim polskiego stoiska narodowego, podczas targów World Travel Market Londyn 2018, była turystyka wiejska, wypoczynkowa, a także polska kuchnia. Uczestnicy mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich dań podanych w nowoczesny i czasem zaskakujący sposób.

W wydarzeniu, zorganizowanym w Londynie w dniach 5-7 listopada br., uczestniczył podsekretarz stanu Rafał Romanowski. Dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, Polską Federacją Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne", Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie oraz Stowarzyszeniu ECEAT Poland - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowało również bogatą ofertę terenów wiejskich.

- Oferta turystyczna wsi to znacznie więcej niż tylko nocleg i posiłki poza miastem. To cały wachlarz rozwiązań, pomysłów, scenariuszy i propozycji adresowanych do wszystkich grup odbiorców. Aktywność, kontakt z naturą, poznanie tradycji polskiej wsi, praktyczna nauka o tym, jak wygląda lub wyglądało dawniej życie na wsi i oczywiście specjały polskiej kuchni to elementy, które wyróżniają ofertę turystyki wiejskiej i agroturystyki. Kto zatem chce poznać i zrozumieć Polskę, ten musi wyruszyć na wieś. To właśnie tam najlepiej widać jej kulturalne bogactwo i regionalne zróżnicowanie - mówił podczas targów podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

Z kolei Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk zauważył, że agroturystyka i ruch „slow tourism" staje się coraz bardziej widocznym trendem w europejskiej turystyce.

World Travel Market Londyn 2018, to doroczna impreza branżowa, która gromadzi przedstawicieli największych organizacji i firm turystycznych z całego świata.

Źródło:MRiRW

powrót
     
 
Czy stacje telewizyjne zapomni ... Czy wiemy co jemy i co jeść bę ... Technologie na polskiej wsi ...
Wszystkie anteny telewizyjne, zarówno publiczne, jak i komercyjne, wydają się zapominać o tak ogromnej rzeszy widzów, jaką są rolnicy. Z kanałów TVP zniknęła większość ... Pod takim tytułem odbyła się dziś w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej debata, w której wziął udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. ... 64 proc. rolników deklaruje, że kupowane przez nich maszyny muszą być możliwie najbardziej zaawansowane technologicznie. 69 proc. rolników przyznaje, że co roku stara s ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność