Rolnik Polski

Kursy walut
 
>Strona główna >O portalu >Regulamin >Reklama >Ogłoszenia >RODO >Kontakt
RolnikPolski.pl
home

Pałuckie Targi Rolne i Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. W 2017 po raz pierwszy odbyły się na terenie przyszłej inwestycji Grupy Arche (dawna cukrownia) przy ul. Kl. Janickiego (wcześniej wystawa odbywała się nad Jeziorem Czaplem). Impreza gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, pszczelarskiej, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
    W tym roku na wystawie swoją ofertę prezentowało ok. 250 wystawców. Z roku na rok Pałuckie Targi Rolne odwiedza coraz większa liczba zwiedzających. W tym roku - jak ocenia członek komitetu organizacyjnego Marek Olejnik - gości było rekordowo dużo (znacznie więcej niż w latach poprzednich).
    Na XV Pałuckiej Wystawie Zwierząt pięćdziesięciu hodowców z powiatu żnińskiego i wybrani z województwa kujawsko-pomorskiego prezentowało na terenie wystawy drobnego inwentarza około króliki, gołębie, drób ozdobny i szynszyle. Podczas targów odbyły się liczne prezentacje i konkursy. Wystawcom i hodowcom najpiękniejszych zwierząt wręczono wiele pucharów (lista laureatów: http://palukitv.pl/paluckie-targi-rolne/2017/puchary.html).
    Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Grupa Arche z Warszawy oraz Zofii Kozłowskiej - rolnika z Januszkowa.
    Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2002 - w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.
    Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl w zakładce Pałuckie Targi Rolne (rok 2017).

 

Źródło:palukitv.pl 

powrót
     
 
Niższe dopłaty w 2020 roku? ... Powstaje polska giełda spożywc ... Susza a gleba ...
... – Projekt wpisuje się bardzo szeroko w wykorzystanie cyfryzacji, w celu skojarzenia rolników-producentów z rynkiem. Krok po kroku dążymy do tego, aby polskie roln ... Trwa zima. Dla rolników i ogrodników to spokojniejsza pora. Tradycyjnie to czas podsumowań, analiz i podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw. W minio ...
© rolnikpolski.pl 2014                  O portalu    Reklama  Współpraca z nami  Napisz do nas  Prywatność